W 2017 roku przypada jubileusz 80-lecia działalności Koła Pszczelarzy w Tuchowie. Uroczystość odbędzie się w dniu 14 maja 2017 roku.

Koło formalnie powstało w 1937 roku, a jego pierwszym prezesem został Franciszek Gąsior. Przez wiele lat w strukturach Koła aktywnie działało wielu tuchowskich pszczelarzy.

Obecnie Koło liczy ponad 120 członków i jest zdecydowanie największym kołem w Pogórskim Związku Pszczelarzy w Tarnowie. W ramach prowadzonej działalności Koło nie zamyka się na sprawy związane tylko z pszczelarstwem ale prowadzi aktywny udział w wydarzeniach patriotycznych, edukacyjnych, religijnych.

Przypadający jubileusz jest doskonałą okazją do dokonania podsumowań oraz przypomnienia osób, które w latach minionych brały udział w życiu Koła.

Z okazji okrągłej rocznicy istnienia wydany został okolicznościowy album, będący swoistą ilustracją dotychczasowej działalności Koła.

Podczas uroczystości otwarte będą stoiska, na których będzie można dokonać degustacji tuchowskich miodów, oraz obejrzeć sprzęt pszczelarski używany podczas produkcji miodu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pszczelarzy jak również sympatyków pszczelarstwa oraz mieszkańców Tuchowa i okolic do wzięcia udziału w jubileuszu 80-lecia działalności Koła Pszczelarzy w Tuchowie.